Zajęcia warsztatowe dla KGW w powiecie nowotarskim

W dniu 28.09.2019 r. w Willi JASNA w Czorsztynie powiat nowotarski odbyły się warsztaty pt. "Nowoczesne inspiracje w połączeniu z tradycją". Podczas zajęć uczestniczki dekorowały swoje prace wykorzystując technikę 3D w żelu, z użyciem słomek i stalówek. Nauczyły się również wykorzystywać różnego rodzaju barwniki żelowe i pudrowe, oraz techniki rzeźbienia w żelu pod odpowiednim kątem. Motywami dekoracyjnymi były kwiaty.

W trakcie warsztatów panie wykonywały dekoracje pierników nowoczesnymi metodami zdobnictwa z wykorzystaniem lukru królewskiego, kolorowej masy cukrowej, perełek cukierniczych, ozdobnego papieru cukierniczego i innych ozdób cukierniczych. Przy wykonywaniu prac panie zapoznały się z możliwościami wykorzystania specjalistycznych końcówek dekoratorskich. Wykonywały również "rzeźby" z owoców pomarańczy, które mogą być przydatne przy dekoracjach przestrzennych potraw z wykorzystaniem owoców cytrusowych.

Organizacja warsztatów była możliwa dzięki dotacji uzyskanej przez Małopolską Izbę Rolniczą z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Partnerami Projektu w powiecie nowotarskim są;
- Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Gorce-Pieniny"
- Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.


Strona główna : Aktualności : Imprezy : Koła regionalne : O nas : Wyszukiwanie :
Copyright 2020 Góralskie.net
Projekt graficzny GraphicsDesign.pl

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich; Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.