Relacja z warsztatów KSOW dla KGW z powiatu nowotarskiegoOperacja pt. "Podtrzymywanie tradycji - warsztaty praktyczne dla Kół Gospodyń Wiejskich" zakłada organizację zajęć warsztatowych dla przedstawicieli Kół Gospodyń WIejskich w województwie Małopolskim w powiatach gorlickim,nowosądeckim, nowotarskim, tatrzańskim, wsumie dla grupy 60 osób.

"Podtrzymywanie tradycji - warsztaty praktyczne dla Kół Gospodyń Wiejskich" z powiatu nowotarskiego.

W dniu 25 sierpnia br. Małopolska Izba Rolnicza zorganizowała trzecie warsztaty dla  przedstawicieli KGW w ramach realizacji projektu "Podtrzymywanie tradycji - warsztaty prakryczne dla Kół Gospodyń Wiejskich". W wwarsztatach, które odbyły się w Willi JASNA w Czorsztynie uczestniczyło 15 przedstwicielek Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu nowotarskiego. Podczas praktycznych zajęć warsztatowych instruktorka zainteresowała uczestniczki tradycją i kulturą regionu,jak również rozbudziła potrzebę kultywowania wykonywania ozdób i kartek okolicznościowych oraz składania i zdobienia serwet. Przedstwicielki Kół Gospodyń WIejskich zdobyte praktyczne umiejętności wykorzystają w działaności w swoich Kołach,tradycyjne dekoracje będą zdobić stoły podczas konkursów potraw regionalnych, targów, festynów, dożynek.
Organizacja warsztatów możliwa była dzięki dotacji uzyskanej przez Małopolską Izbę Rolniczą z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Partnerem Projektu w powiecie nowotarskim jest Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.
 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów na stronie www.ksow.pl

www.prow.malopolska.pl
www.mir.krakow.pl

Lucyna Chęcińska
Biuro MIR  w Nowym Sączu.PARTNERZY PROJEKTU:

Strona główna : Aktualności : Imprezy : Koła regionalne : O nas : Wyszukiwanie :
Copyright 2020 Góralskie.net
Projekt graficzny GraphicsDesign.pl

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich; Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.