Relacja z warsztatów KSOW dla KGW z powiatu tatrzańskiegoOperacja pt. "Podtrzymywanie tradycji - warsztaty praktyczne dla Kół Gospodyń Wiejskich" zakłada organizacjęzajęć warsztatowych dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich w województwie małopolskim w powiatach; gorlickim, nowosądeckim,nowotarskim, tatrzańskim, w sumie dla grupy 60 osób.

"Podtrzymywanie tradycji - warsztaty praktyczne dla Kół Gospodyń WIejskich" z powiatu tatrzańskiego"

W dniu 27 sierpnia br. Małopolska Izba Rolnicza zorganizowała czwarte azarazem ostatnie warsztaty dlaprzedstawicieli KGW w ramach realizacji projektu "Podtrzymywanie tradycji - warsztaty praktyczne dla Kół Gospodyń Wiejskich". W warsztatach, które odbyły sięw Borowym Dworze w Bańskiej Niżnej uczestniczyło 15 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tatrzańskiego. Podczas praktycznych zajęć warsztatowych instruktorka zainteresowała uczestniczki tradycją i kulturą regionujak również rozbudziła potrzebękultywowania wykonywania ozdób i kartekokolicznościowychoraz składania i zdobienia serwet. Przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich zdobyte praktyczne umiejętności wykorzystają w działalności w swoich kołach,tradycyjne dekoracje będą zdobić stoły podczas konkurssów potraw regionalnych, targów,festynów, dożynek.

Organizacja warsztatów możliwa była dzięki dotacji uzyskanej przez Małopolską Izbę Rolnniczą z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Partnerem Projektu w powiecie tatrzańskim jest Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji wbazie partnerów na stronie www.ksow.pl.

www.prow.malopolska.pl
www.mir.krakow.pl


Lucyna Chęcińska
Biuro MIR w Nowym Sączu.PARTNERZY PROJEKTU


Strona główna : Aktualności : Imprezy : Koła regionalne : O nas : Wyszukiwanie :
Copyright 2021 Góralskie.net
Projekt graficzny GraphicsDesign.pl

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich; Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.