„Zagroda edukacyjna - poznaj wieś od podszewki”

                                                                                  

W dniach 05-08 września 2022 r. 49-osobowa grupa z Małopolski - składająca się z rolników, doradców rolnych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, właścicieli gospodarstw rolnych o opiekuna merytorycznego uczestniczyła w 4-dniowym, krajowym wyjeździe studyjnym, zorganizowanym przez Małopolską Izbę Rolniczą, w ramach realizacji operacji pn. „Zagroda edukacyjna -poznaj wieś od podszewki”.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej PROW na lata 2014-2020.

Wyjazd był okazją do poznania przykładów prowadzenia zagród edukacyjnych w woj. dolnośląskim oraz świadczonych przez nie ofert edukacyjnych. Realizowany w zagrodach program zajęć opracowany jest dla różnych grup wiekowych. Wszystkie odwiedzane zagrody działają w ramach Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Podczas 4-dniowego wyjazdu zrealizowano poszczególne merytoryczne punkty programu - odbyły się spotkania z przedstawicielami Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu oraz spotkanie z rolnikami z województwa dolnośląskiego. Podczas spotkań rolnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów oraz podjęcia współpracy agrobiznesowej. W ramach programu odbyły się wizyty w zagrodach edukacyjnych w województwie dolnośląskim działających w ramach Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych: -Cicha Bartna, Bolkowice, powiat jaworski, - Kowalowe Skały, Wrzeszczyn, powiat jeleniogórski, - Ekomuzeum Tkactwa i Barwienia Naturalnego położone w Chrośnicy, powiat jeleniogórski, - Gospodarstwo Ekologiczne „Kozia Łąka”, Łomnica - Alpakoterapia Marta Górska, Wieściszowice; - Gospodarstwo Malinowskich w Ciepłowodach, - Bochenkowa Zagroda w Krzelkowie. Podczas wizyt rolnicy poznali przykłady realizacji programów edukacyjnych w poszczególnych zagrodach edukacyjnych, mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach wykonując różne prace a także wymienili swoje doświadczenia i wiedzę. Zdobyte informacje na temat możliwości wzbogacenia świadczonej oferty gospodarstw o aspekt edukacyjny mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę atrakcyjności gospodarstw rolnych i agroturystycznych w Małopolsce.                                                                                                     PARTNER PROJEKTU:

                                                                                                         

                                             Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne z siedzibą w Maniowach

                                   Wszystkich zainteresowanych współprac z KSOW informujemy o możliwości rejestracji
                                                             w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl

                                                                                    www.prow.malopolska.pl
                                                                                           www.mir.krakow.pl


Strona główna : Aktualności : Imprezy : Koła regionalne : O nas : Wyszukiwanie :
Copyright 2022 Góralskie.net
Projekt graficzny GraphicsDesign.pl

Strona internetowa współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich; Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.